Data publikacji: 
08-06-2020

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach informuje, iż 5 czerwca 2020 roku Samorzad Województwa Pomorskiego ogłasza konkurs dla pomorskich mikro i małych firm z branży "Czasu wolnego" o przyznanie dotacji pieniężej na niwelowanie negatywnych skutków epidemii COVID-19. Wnioski będą przyjmowane przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. już od 24 czerwca 2020 roku do wyczerpania środków.

Data publikacji: 
08-06-2020

100 miejsc noclegowych w domkach oraz 30 stanowisk na polu namiotowym. Taką infrastrukturą noclegową dysponuje człuchowski Ośrodek Sportu i Rekreacji nad jeziorem Rychnowskim. Placówka prowadzi już przygotowania do sezonu.

Mimo wciąż obowiązujących ograniczeń sanitarnych obiekty rekreacyjne i turystyczne są przygotowywane na przyjęcie gości tak jak zwykle. Trwają remonty i bieżące naprawy.

Data publikacji: 
05-06-2020

Do końca lipca zbudowane będą trzy nowe drogi dojazdowe do posesji przy ulicach: Leśnej i Zielonej w Człuchowie. Chodzi o tak zwane sięgacze łączące nieruchomości położone z dala od głównych ulic osiedlowych.

Data publikacji: 
04-06-2020

UWAGA!
Informuję, że place zabaw na terenie miasta zostały przygotowane do użytkowania. Przypominam  jednak, że nadal obowiązują ogólne obostrzenia wynikające z faktu występowania na terenie kraju zakażeń koronawirusem Sars -Cov-2 i zachorowań na Covid-19.


/-/ Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło


Człuchów 04 czerwca 2020 r.

Data publikacji: 
03-06-2020

Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosiło nowy program "Moja Woda", w ramach którego będzie można otrzymać do 5000 zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe. Program o wartości 100 mln zł ma na celu łagodzenie skutków suszy w Polsce. Nabór wniosków rozpocznie się w lipcu.

Data publikacji: 
02-06-2020

W tym trudnym czasie podejmowanie świadomych decyzji zakupowych ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania gospodarki i wspierania krajowego rolnictwa. Kupując żywność oznaczoną logo "PRODUKT POLSKI" mamy pewność, że została wytworzona w Polsce na bazie rodzimych surowców. Dlatego bardzo istotne jest kierowanie się patriotyzmem konsumenckim podczas robienia codziennych zakupów.

Data publikacji: 
02-06-2020

Wykonawca przystąpił do wykonania elewacji z blachy perforowanej.

Data publikacji: 
02-06-2020

Rozpoczął się trzeci i ostatni etap przebudowy ulicy Stajennej w Człuchowie. Niebawem pojawi się tam nowa nawierzchnia i nowe miejsca parkingowe. Ulica Stajenna w poprzednich latach była już częściowo remontowana. Aby jednak doprowadzić wszystkie prace do końca, Ratusz musiał czekać na zakończenie budowy położonego tuż obok budynku wielorodzinnego. Teraz gdy obiekt już stoi, można sfinalizować prace drogowe. „Ulica będzie miała 5 metrów szerokości.

Data publikacji: 
01-06-2020

Kończą się prace budowlane na trzech przylegających do człuchowskiego Rynku ulicach. Chodzi o ulicę Krzyżową, Krótką i Żółkiewskiego. Drogowcy na jakiś czas musieli zamknąć dla ruchu te odcinki. Wszystko z powodu budowy kanalizacji deszczowej.

Data publikacji: 
01-06-2020

Mieszkańcy Człuchowa!!

Zwracam się do Was z gorącym apelem o zwracanie większej uwagi na zużyte środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki), które stają się odpadami. Obserwuję, że pojawiają się one coraz częściej w przestrzeni publicznej, zaśmiecając miasto. Proszę, abyście pamiętali, że ich miejsce jest w pojemnikach, a nie na ulicy. Zabierajcie je ze sobą po to, aby mieć kontrolę nad tym, co się później z nimi dzieje.

Strony