XXV BIEG TURA - WYNIKI

Dwudziesty piąty, jubileuszowy Bieg Tura już za nami. W tym roku swój udział w wyścigu głównym  zgłosiły 223 osoby.  Trasę 10 kilometrową ukończyło 152 zawodników. Trasę 3,3 kilometra - 70 zawodników. Jedna osoba nie ukończyła wyścigu. Zwycięzcą biegu głównego został Łukasz Wirkus reprezentujący klub Talex Borzytuchom.

Bieg Tura to wyścig rozgrywany na ulicach Człuchowa. Start i meta znajdują się na Rynku. W zawodach biorą udział amatorzy, reprezentujący kluby sportowe oraz grupy nieformalne z całego kraju. Bieg główny poprzedzony jest także wyścigami najmłodszych. Uczniowie w zależności od wieku rywalizują ze sobą na różnych dystansach. Najlepsi zawodnicy w biegu dla dorosłych otrzymują nagrody finansowe. Każdy kto ukończył bieg, dostaje także pamiątkowy medal.