Sukces biegaczy z SP 1

Ponad 500 młodych biegaczy z całego woj. pomorskiego wzięło udział w Finale Wojewódzkim XLIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Wojewódzkiej XVII Gimnazjady i XVI Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gospodarzem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie. W najliczniej obsadzonych biegach startowało blisko 80 osób. Na najwyższym stopniu stanęła niezawodna Marcelina Osiowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie – w biegu dziewcząt z rocznika 2003/2004, jako jedyna ze startujących siedemdziesięciu ośmiu zawodniczek osiągnęła czas poniżej 3 minut. W biegu chłopców tego samego rocznika na najniższym stopniu podium stanął Daniel Sprenger, a tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Maksymilian Łabędź, obaj to szkolni koledzy Marceliny.