XXIV BIEG TURA - PADŁ REKORD FREKWENCJI

211 w biegu głównym i 67 w biegu krótkim - tyle osób wystartowało w tegorocznej edycji Biegu Tura w Człuchowie. Impreza odbyła się w minioną niedzielę (28.05). Zwycięzcą zawodów został Dawid Klaybor z Żagania. Trasę 10 kilometrów przebiegł on w czasie 32 min. 55 sek.

Ogólnopolski Bieg Tura to impreza, w której biorą udział sportowcy nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Zawodnicy mają do pokonania trzy pętle o łącznej długości 10 kilometrów. Mniej wprawieni mogą zakończyć bieg po jednej pętli (3,3 km). Wówczas klasyfikowani oni są w tzw. biegu krótkim. Trasa wiedzie ulicami Człuchowa. Start i meta znajdują się na Rynku Miejskim.

Nie było łatwo, bo żar lał się z nieba - narzekali zawodnicy.

- Przy asfalcie było ponad 40 stopni. Do tego bezchmurne niebo - mówi zwycięzca zawodów - Dawid Klaybor. W biegu pobiegł on razem z żoną. Natalia Kaybor w kategorii kobiet zajęła czwarte miejsce (czas 40.39)

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Andrzej Roglewicz reprezentujący Pack Man Team (czas 33.18). Trzeci na mecie był reprezentant Ukrainy - Denis Slobodianiuk (czas 34.54).

W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Nowakowska z Inowrocławia (czas 40.10), która w klasyfikacji generalnej zajęła 13 miejsce. 2 miejsce w kategorii kobiet zajęła Marlena Pawłowska w Człuchowa (czas 40.15). Trzecie miejsce zajęła Dominika Grzelak z Chojnic (czas 40.23)

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Powiatu Człuchowskiego - 1 miejsce zajął Dariusz Szopiński z Przechlewa (czas 36.59). W klasyfikacji generalnej zajął on 6 miejsce.

Drugą lokatę wśród reprezentantów Powiatu Człuchowskiego zajął Bartłomiej Krotla (czas 37.51), a trzecie miejsce w tej samej klasyfikacji – Krzysztof Kosiarkiewicz z Debrzna (czas 38.01).

Najstarszym uczestnikiem zawodów był Zbigniew Wiśniewski z Chojnic. W wieku 81 lat przebiegł on całą, dziesięciokilometrową trasę w czasie 58 min 08 sek. W klasyfikacji generalnej biegu głównego zajął on 172 miejsce na 211 zawodników.

W biegu krótkim (3,3 km) pierwsze miejsce zajął Tomasz Gołębiewski z Rychnów (czas  11.39). Drugi był Kacper Wirkus również z Rychnów (czas - 11.58). Trzecie miejsce zajął Daniel Sprenger (czas - 12.05).